GetmanCar

Getmanglobal, TOV

5 зірок

Цена в App Store: Бесплатно

GetmanCar

Getmanglobal, TOV

5 зірок

Цена в Play Market: Бесплатно

Блог. Публікації про сервіс Getmancar

Новини каршерінгу Getmancar

Як уберегтися від автомобільної аварії восени

Не зважаючи на те, що осінь не найхолодніший період, саме восени трапляється найбільша кількість дорожньо-транспортних пригод.

Це просто пояснити: неготовність та неуважність водіїв до неочікуваних перепадів погоди, адже сніг та ожеледь очікуєш лише взимку. Саме тому хотіли б поділитися порадами щодо поїздок восени, щоб уберегти вас від неочікуваних дорожніх пригод.

Лайфхаки водіння восени:


  1. Заморозки на дорозі – вночі температура може сягати або бути близька до 0 °C, саме тому зранку на ґрунті можна легко побачити ожеледицю. Восени вона небезпечна тим, що може бути на окремих ділянках, а не на всій дорозі, тому водій може не помітити перешкоду одразу і бути не готовий до заїзду на слизьку дорогу. Так недосвідчені водії ловлять свою першу ожеледь, що може призвести до критичних ситуацій, або до аварій. Щоб уникнути неприємностей, виїжджаючи восени на дорогу, будьте готові до того, що земля буде змерзлою та слизькою, і дотримуйтесь швидкісних норм, щоб у критичній ситуації встигнути зреагувати на перешкоду без заносів.

  2. Локальне підмерзання – на вулиці може бути сухо, а на якійсь ділянці відбувся виток води чи розлито рідину; як наслідок, вода замерзає на ґрунті. Що відбувається із водієм? Керуючи автомобілем він не очікує на ожеледицю попереду, не тримає дистанцію та розганяється швидше, а виїхавши на слизьку ділянку, починає гальмувати чи викручувати кермо, в результаті чого втрачає управління і стає учасником дорожньої пригоди. Щоб попередити такі ситуації, також варто бути готовим до погодних перешкод, дотримуватись дистанції, не гальмувати надто різко та не порушувати швидкості.

  3. Якість резини – іноді не вгадаєш яка гума тебе врятує, адже температурні показники можуть дуже сильно стрибати від +15-18 вдень до 0 вночі, тому для нічної поїздки краще буде зимова гума, а вдень вона навпаки, не має ніякої якості і є загрозою, особливо якщо йде дощ. Так саме і літня гума: при нульових температурах втрачає свої властивості і більше схожа на пластмасу, аніж на гуму, що може адекватно реагувати на дорожнє покриття. Тому восени, враховуючи цей фактор, збільшуємо дистанцію до автомобілів та зменшуємо швидкість порівняно з літнім періодом, щоб встигнути зреагувати на перешкоди.

  4. Дотримуйтесь дистанції між автомобілями – вона врятує і на мокрій, і на слизькій дорозі, адже у складних погодних умовах гальмівний шлях збільшується, про що часто забувають водії.

  5. Калюжі та дощ не менший ворог аніж ожеледиця; потрапляючи на швидкості в калюжу, машина керується майже так само, як і при виїзді в ожеледь. Якщо ви ще й пересуваєтесь на зимовій гумі, бо вже підготувалися до зимового сезону, то можна мати ще більше неприємностей на мокрій дорозі, бо зимова гума не має властивостей потужного водовідведення, на відміну від літньої гуми.

  6. Перевіряйте тиск повітря в шинах, адже під дією температури назовні він може змінюватися.

  7. Виїжджаючи, робіть це обережно і памʼятайте, що краще витратити в дорозі на 10-15 хвилин більше, але прибути в необхідне місце вчасно, ніж заощадити кілька хвилин і не дістатися місця призначення.

Сподіваємось, що поради стануть вам у нагоді.