З історії каршерінга

Ви ніколи не замислювалися з чого саме починався каршерінг, або як довго він існує? Спеціально для вас команда Getmancar підготувала публікацію про історію каршерінга. І так, з чого все починалося?

Початок покладено

Повідомляється, що спільне використання автомобілів або ж каршерінг почався в 1948 році, коли житловий кооператив в Цюріху підписав угоду про користування одним автомобілем кількома людьми. У 1970-х і 1980-х роках у Франції і Амстердамі були запущені більш амбіціозні проекти зі спільного використання автомобілів, але ці перші проекти тривали всього кілька років.

img

Німеччина підхопила

У 1990-х роках, система каршерінга в Німеччині переживала повільний ріст. StattAuto в Німеччині приписують лідерство в перших програмах, показуючи ранній успіх і зростання в рамках добре структурованої бізнес-моделі.

img

Каршерінг США

Житель Портленда й експерт по каршерінгу - Дейв Брук, запустив в 1998 році Carshare Portland всього з одним автомобілем і декількома сусідами, які погодилися на спільне використання авто, і в підсумку ця операція зросла до 20 автомобілів. У 2000 році бостонська пара заснувала Zipcar. Flexcar Сіетла був також сформований в 2000 році і в підсумку купив Carshare Portland, а в кінці 2007 року Flexcar і Zipcar погодилися об'єднатися.

img

На сьогоднішній день

За оцінками, 600 міст по всьому світу підтримують успішні компанії в сфері каршерінга. Тільки в Німеччині каршерінг діє більш ніж в 150 містах, а в деяких європейських країнах, таких як Mobility CarSharing в Швейцарії, налічується понад 30 000 учасників. У Сполучених Штатах діють близько 30 незалежних компаній по каршерінгу.

Якщо дана стаття була корисна для вас, поділіться інформацією про нас в соцмережах

Вас також можуть зацікавити наступні публікації: